30 Day Queen Challenge - Den 1.

1. ledna 2017 v 16:28 | Mercury |  30 Day Queen Challenge
Jak ses dostala k hudbě skupiny Queen?


Nemám tušení, kolik let mi přesně bylo, ale Queen znám již od útlého dětství. Přivedla mě k nim mamka. Ona sama Queen poslouchá od dětství a stále je miluje. Mimo to jsem písničky Queen slýchávala (a stále slýchávám) z rádia.

A když už jsem se zmínila o tom rádiu, maličko odbočím od tématu. Štve mě, že z rádia slyším stále ty samé písničky dokola. Vždycky to jsou jen Radio Ga Ga, We Are the Champions, Who Wants To Live Forever, The Show Must Go On, A Kind of Magic, I Want To Break Free, Friends Will Be Friends, občas pustí i Bohemian Rhapsody a o Vánocích přidají Thank God It's Christmas. Jinou písničku od Queen jsem snad v rádiu nikdy neslyšela... Je to škoda, protože mají spoustu jiných krásných (a trofnu si říci, že i lepších) písniček.

Pamatuju si, že jsme si Queen (a taky Beatles) pouštěly na kazetách. Už si nevzpomínám, jaká alba/jaké písničky, ale už tehdy jsem se do téhle hudby zamilovala. A když někdy zněl nějaký hit Queen z rádia, všichni přestali okamžitě mluvit. Věděli totiž, že když o to byť jen pokusí, když hrají Queen, nedopadne to s nimi dobře. A platí to dodnes.

Donedávna jsem si myslela, že diskografii Queen znám poměrně dobře. Asi před rokem jsem si ale řekla, že si poslechnu všechna alba od prvního do posledního. Když jsem s tím začala, vyděsila jsem se, kolik skvělých písniček jsem nikdy neslyšela. Unikly mi skvosty jako Nevermore, Is this the World We Created...?, Was It All Worth It, Teo Torriatte nebo třeba You Take My Breath Away. Jsem nesmírně šťastná, že jsem se do toho tehdy pustila.

Děkuju ti mami! Bez tebe bych se asi ke "Kvínům" (a Beatles) nikdy nedostala...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.