30 Day Queen Challenge - Den 29.

29. ledna 2017 v 18:27 | Mercury |  30 Day Queen Challenge
Jakých pět věcí máš na Queen nejraději?


1. Jejich hudební všestrannost. Je až neskutečné, kolik žánrů během své kariéry vystřídali. Album od alba se jejich zvuk měnil. A vlastně také píseň od písně. Srovnejte si třeba Crazy Little Thing Called Love a Another One Bites the Dust. Obě pochází ze stejného alba - The Game - a přesto mají úplně odlišné žánry...2. Freddieho improvizace s publikem. Myslím, že tohle ani nepotřebuje další komentář, podívejte se na to sami. Podotýkám, že na Live Aid '85 ten ohromný dav lidí nepatřil jen skupině Queen, ale i spoustě dalších interpretů, kteří se Live Aid zúčastnili.


3. Texty. Jistě... Vím, že mnoho z jejich písniček nenese žádný "duchaplný význam. Ale je tu pár takových, jejichž texty mě nutí cítit zvláštní věci. Jsou to třeba písničky Mother Love, These Are the Days Of Our Lives nebo The Show Must Go On. S některými texty nebo alespoň jejich částmi se ztotožňuji. Jako by byly napsány o mně. Tady jsou některé mé oblíbené úryvky textů.
 • "Friends will be friends
  When you're in need of they give you care and attention
  Friends will be friends
  When you're through with life and all hope is lost
  Hold out your hands cos friends will be friends right till the end."
  ~ Friends Will Be Friends

 • "I'm playing my role in history
  Looking to find my goal
  Taking in all this misery
  But giving it all my soul..."
  ~ Made In Heaven

 • "You can be anything you want to be
  Just turn yourself into anything you think that you could ever be
  Be free with your tempo, be free, be free
  Surrender your ego, be free, be free for yourself..."
  ~ Innuendo
4. Živá vystoupení. Ačkoliv jsem Queen za Freddieho života nikdy živě neviděla, protože jsem v té době ještě nebyla naživu, viděla jsem záznamy mnoha jejich koncertů. A ty vážně stojí za to. Tady máte další video z Live Aid. Tentokrát písničku Radio Ga Ga (na kterou mimochodem navazuje výše zmíněná improvizace). A opět sledujte, co Freddie dělá s diváky...


5. Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor, John Deacon. Nebýt těchhle čtyřech skvělých muzikantů, zaprvé bych neměla o čem psát a zadruhé bychom přišli o značně důležitou část hudební historie. A vděčím jím za mnohé, tak trochu i za svůj život. Děkuju vám!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.