30 Day Queen Challenge - Den 5.

5. ledna 2017 v 10:14 | Mercury |  30 Day Queen Challenge
Kdo je tvým nejoblíbenějším členem Queen?


Hmm... To je jako vybírat si nejoblíbenější druh čokolády, nejoblíbenější píseň nebo nejoblíbenějšího rodiče. I když u mě je to s tím rodičem jednoduché, protože od sedmi let žiju jen s mamkou... No a teď zpět k otázce.

Kdybych tuhle výzvu vyplňovala před pár lety, řekla bych, že mým nejoblíbenějším členem Queen je jednoznačně Freddie Mercury. Ale po tom, co jsem si naposlouchala celou jejich diskografii, už tohle neplatí. Tím zase nechci říct, že už Freddieho nemám ráda. Naopak! Jen jsem si stejnou měrou zamilovala Briana, Johna i Rogera.

Proč mám ráda Freddieho Mercuryho? Když jsem Queen začala poslouchat, první, do čeho jsem se zamilovala byl Freddieho hlas. Nic podobného jsem totiž nikdy dřív neslyšela. Pak, když jsem zjistila, jak Freddie vypadá, mě okouzlil jeho charismatický vzhled. Líbil se mi jak jako ten dlouhovlasý s nehty levé ruky nabarvenými načerno, tak i jako krátkovlasý s knírkem. Následně mě uchvátila živá vystoupení Queen. Neúnavný Freddie, který s publikem dokázal dělat neuvěřitelné věci... Miluju jeho interaktivní improvizace s diváky. Kromě svého hlasu také skvěle ovládal piano. Miloval kočky. A co se jeho vlastností týče, máme toho spoustu společného...

Brian May. Tenhle člověk má doktorát z astrofyziky.V šestnácti letech s tátou postavil svou vlastní kytaru - Red Special. Angažuje se jako ochránce zvířat. Napsal některé z mých nejoblíbenějších písní Queen - Hammer To Fall, '39, Keep Yourself Alive, The Night Comes Down, All Dead, All Dead, Who Wants to Live Forever, Tie Your Mother Down, Save Me a... Vlastně bych sem mohla vypsat všechny Brianovy písně. Mimoto má nejlepší účes a nejkrásnější úsměv. A stejně jako u Freddieho musím říct, že miluju jeho hlas.

Kvůli Rogeru Taylorovi jsem se jako malá chtěla naučit hrát na bubny. Doma mi to ale neprošlo, takže na bubny nehraju. Ale pořád chci... Stejně jako Freddie a Brian i Roger zpíval. Nejen sbory a backvokály, ale i sólovky. Nejraději mám I'm In Love With My Car, Drowse a jeho sólové části v No-One But You a Let Me Live. Mimoto také psal. Mezi jeho nejznámější skladby patří právě I'm In Love With My Car, A Kind Of Magic, Radio Ga Ga, Sheer Heart Attack nebo Heaven for Everyone.

John Deacon je mezi lidmi asi nejpodceňovanějším/nejméně oblíbeným členem Queen. Ale rozhodně ne u mě. Ano, John byl možná tichý a "málo viditelný", ale zkuste si Queen představit bez jeho basových linek. Nefungovalo by to. Mezi mé nejoblíběnejší písně Queen patří i mnohé z Johnových - Spread Your Wings, Who Needs You, Need Your Loving Tonight, One Year Of Love, You And I a světoznámé hity Another One Bites the Dust a I Want to Break Free. Docela mě mrzí, že jsme Johna nikdy neslyšeli zpívat...

Nedokážu si vybrat jen jednoho.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.